27 Ağustos 2007 Pazartesi

Gülkanlar Mefruşat

Evin perdelerini Üsküdar’daki Gülkanlar Mefruşat’a yaptırdık ve söz verdikleri tarihte getirdiler. Salon ve mutfak perdelerimiz klasik olduğu için hiçbir sorunla karşılaşmadık. Fakat yatak odası perdelerimizi katlamalı istemiştik. Perdeyi astıklarında farkettik ki çubuklar yamuk yumuk duruyor. Çubukların geçtiği kumaşın bazı yerlerini dar (olması gerektiği gibi), bazı yerlerini ise bol bırakmışlar ve dalgalı dalgalı yani düzgün durmayan çubuklu bir perdemiz oldu. Ayrıca perdede yer yer siyah lekeler de vardı, makine yağı sürünmüştür diyerek gayet doğal birşeymiş gibi davrandılar. Sonuçta, yatak odamızın perdeleri tekrar sökülerek geri gönderildi. Yaklaşık 4 gün sonra tekrar getirdiler perdeyi. Belki eskisinden daha iyiydi ama halen bazı çucuklar düeltilmemişti. Ayrıca bize yeni bir kumaştan en baştan dikeceklerine söz verdikleri halde aynı kumaşa yaptıklarını gördük (eski dikiş yerlerinden arta kalan deliklerden farkediliyordu bu kolaylıkla). Halen düzgün olmadığı için ikinci kez perdeler söküldü ve geri gönderildi. İki gün sonra telefon açtığımda bu sefer terzilerini değiştirdiklerini ve kesinlikle yeni bir kumaştan dikileceğini zira aynı kumaşa artık üçüncü kez dikiş tutmayacağını söylediler (mecburiyetten yeni bir kumaşı diktiler kısacası) Üçüncü ve son kez katlamalı perdelerimiz geldi ve takıldı. Bu sefer makine yağı lekesi yoktu ve çubukların dikişleri aynı sıkılıktaydı. Fakat bu sefer de 2 bölümde çubukların ortasında kalan alan yamuktu. Acaba göz yanılgısı mı diye şüphelenerek metreyle ölçtüm ama değişen bir şey olmadı. Baktım bu adamlar bu işi beceremeyecekler, bıraktım peşini. Zaten mobilyaydı, halıydı, perdeydi derken o kadar bunalmıştım ki artık bu yamukluklara daha fazla takılamadım. Benim gibi gayet dikkatsiz biri bile bu yamukluğu farkettiğine göre gerisini siz düşünün...

Perdeleri getiren her iki eleman da çok saygılı ve düzgün insanlardı. Firmanın tek takdir ettiğim yönü bu oldu. Bir daha buraya perde yaptırmak mı? Eğer klasik yaptıracaksam olabilir ama katlamalı için bir daha ASLA!

5 yorum:

Mutluveumutlu dedi ki...

Birkaçgün Günlükhayata giremeyince,o bloğu kapattın zannetmiştim bende.Orayada yeni yazılarını bekliyoruz.
Perdelerin hepsini iyiki katlamalı yaptırmamışsın.Baksana hepten sinir olacakmışsın.
Birde katlamaların temizliği zor oluyor,özellikle bizim gibi çalışan bayanlar için zahmetli.
Benim tüm ev perdelerim katlamalı,bende birdaha diktirirsem heryeri katlamalı yapmam kesinlikle.

Quentins dedi ki...

Evet mutlucum neyse ki! Aslında ilk başta tüm evi katlamalı yaptıracaktım ama neyse ki vazgeçmişim. Vazgeçmemin sebebi ise temizliğinin zor olacağını düşünmemdi.

enne dedi ki...

Şu insanlara bak! Sen o kadar heves ediyorsun, parasını ödüyorsun çalışıp çabalayıp, ve de hazır almıyorsun, diktiriyorsun ki tam uysun diye, sonuçta gelen şey uymuyor, kirli ve yamuk:) Keşke paranı geri isteseydin, yanlarına bırakmasaydın bu şekilde. Çok bıktırmışlar ama doğru düzgün yapmayı da öğrenselerdi sayende. Oradan perde alacaklar sana dua ederdi:))

Deniz dedi ki...

Katlamali perde yaptiran herkes hayattan beziyor galiba. Hizla gecmesini diliyoruz bu modanin bu halde.

Perde deyince dilim cozuluyor benim, yok henuz icinde perde lafi gecmis bir posta yorum yazmadigim gorulmedi.

Bir sonraki eve ben hazir ikea perdelerini asacagim, kumas olanlarini. Diyecegim o ki, kira evinde oturuyorsan ne kadar klasik ve devami olan bir perde alirsan o kadar kardasin. Mumkunse hep bulabilecegin renkte ve kumasta olsun ki baska bir eve gecerken ekleyebilesin.

Quentins dedi ki...

Deniz; ben değil perde, kira evine yapılan herşeye acıyorum ama elimiz mahkum yapıyoruz işte...